CrappieNow 2019

Tournament Results

JUNE 1st PYMATUNING LAKE 1. Tom/Jeff 10.35 2. Andy/John 9.84 3. Bill/Jim 9.74 4. Jerry/Eric 9.47 5. Brandon/Tyler 8.99 BIG FISH 1. Brandon/Tyler 1.9 CENTRAL … Continue reading Tournament Results
JUNE 1st PYMATUNING LAKE
1. Tom/Jeff 10.35
2. Andy/John 9.84
3. Bill/Jim 9.74
4. Jerry/Eric 9.47
5. Brandon/Tyler 8.99
BIG FISH
1. Brandon/Tyler 1.9
CENTRAL ILLINOIS CRAPPIE CLUB
JUNE 2nd LAKE SHELBYVILLE
1. Brian Cleland/Dave Birch 5.88
2. Shawn Shelby/Mike Hopkins 5.87
3. Jim Garrett/Greg Kaiser 5.75
4. Tony Camden/Jeff Sidewell 5.2
5. Brian Kelly/Jeff Kelly 4.84
BIG FISH
1. Tony Camden/Jeff Sidewell 1.11
SOUTHERN ILLINOIS CRAPPIE ASSOC.
JUNE 2nd CRAB ORCHARD LAKE
1. Mavigliano/Recker 9.72
2. Johnston/Haines 8.4
3. Boucher/Snyder 8.39
4. Hamson/Mooney 8.24
5. Durham/Lindsey 8.08
BIG FISH
1. Boucher/Snyder 1.76
CRAPPIE USA
JUNE 8th CARLYLE LAKE
AMATEUR DIVISION
1. Ron Weaber/Mont Weaber 5.52
2. Joe Haake 4.9
3. Bob Denen/Tony Domitrovich 1.1
4. Jim Handlin/Mason Clarey 0.77
5. Scott Kendall/Amy Kendall 0.59
PRO DIVISION
1. Paul Turner/Elizabeth Turner 4.6
2. Tony Grooms/Ling Grooms 3.53
3. Patrick Stone/Steve Jeffers 1.87
4. Steve Ferguson/Frank Finley 1.47
5. Shawn Gore/Joey Peck 1.11
BIG FISH
1. Paul Turner/Elizabeth Turner 1.29
EASTERN MISSOURI CRAPPIE CLUB
JUNE 8th MARK TWAIN
1. Ron Molitor/Mike Wehde 5.7
2. Scott Orf/Kevin Dockler 5.26
3. John Luetkenhaus/Ian Sanders/Brian Sanders 5.05
4. Darin Orf/Kenny Massman 4.8
5. Tim Gerner/Don McGuire 4.78
HOI CRAPPIE CLUB
JUNE 8th DAWSON LAKE
1. Chad Anderson/Kristen Anderson 4.03
2. Danny Whitecotton/Granddaughters 3.56
3. Gregory Kaiser/Jim Garrett 3.42
4. Steve Conner/Tim Kerns 3.27
5. Johnathan/Katelynn 3.07
BIG FISH
1. Danny White/Granddaughters 1.08
NORTHEAST OHIO CRAPPIE CLUB
JUNE 8th LAKE ARTHUR
1. Andy/John 10.19
2. Steve/John 9.12
3. Bob/Bob 7.7
4. Wes/Kolby 7.59
5. Ben 7.04
BIG FISH
1. Andy/John 2.09
TWIN LAKES CRAPPIE CLUB
JUNE 8th ENERGY LAKE
1. James Thomason/Chris Collins 11.27
2. Tony Sheppard/Mike Sheppard 7.79
3. Logan Roberson/Terry Roberson 7.55
4. John Fegan/Angie Fegan 6.12
5. John Robertson/John Luke Robertson 5.61
BIG FISH
1. James Thomason/Chris Collins 2.35
CHATTANOOGA CRAPPIE CLUB
JUNE 9th
1. Dickey Porter/Phil Golthrop 8.51
2. Lebron Wingo/Garrett Wingo 7.87
BIG FISH
1. Brian Howard 1.36
INDIANA SLAB MASTERS
JUNE 15th
1. Mike Russell/Tim Clepper 8.47
2. Charlie Hildreth/Lora Hildreth 7.12
3. Tim Guard/Robert Williams 7.06
4. Tom Allen/Troy Chandler 6.88
5. Rick Zschiedrich/Tyler Zschiedrich 6.84
BIG FISH
1. Ryan Lusby/Brian Schmitt 1.65
WAPPAPELLO CRAPPIE CLUB
JUNE 15th WAPPAPELLO LAKE
1. Brown/Merrit 6.52
AMERICAN CRAPPIE TRAIL
JUNE 21st – 22nd KENTUCKY LAKE
1. Ronnie Capps/Steve Coleman 17.57
2. Brett Luther/Robert Luther 17.2
3. Tony Sheppard/Mike Sheppard 16.91
4. Tim Blackley/Phillip Haynes 16.66
5. Paul Turner/Elizabeth Turner—Jason Westerberg/Jim Westerberg 16.31
BIG FISH
1. Shane Walker/Daryl Williams 1.87
CRAPPIE USA
JUNE 22nd MISSISSNEWA/SALAMONIE
AMATEUR DIVISION
1. Marvin Yeakle/Jeff Duncan 5.51
2. Tom Dubensky/David Willoughby 5.08
3. Matt Mappes/John Mappes 4.87
4. Ricky Baker/David Gibson 4.79
5. Gary Reed/Blake Morris 4.72
PRO DIVISION
1. Patrick Stone/Dylan Stone 5.98
2. Myron Etchison/Walter Moore 5.83
3. Kirk Wyman/Robert Raymer 5.39
4. Noel Thompson/Chester Riley 5.38
5. Greg Rutschilling/Matt Wente 5.15

Print Friendly, PDF & Email

You may also like