CrappieNow 2019

Tournament Results

MAGNOLIA CRAPPIE CLUB AUGUST 23rd - 24th ROSS BARNETT 1. Roger Rabbit/Pat Jeffcoats 27.62 2. David McWilliams/Robbie Niven 23.59 3. Kyle Thompson/William Nichols 22.16 4. … Continue reading Tournament Results
MAGNOLIA CRAPPIE CLUB
AUGUST 23rd – 24th ROSS BARNETT
1. Roger Rabbit/Pat Jeffcoats 27.62
2. David McWilliams/Robbie Niven 23.59
3. Kyle Thompson/William Nichols 22.16
4. Terry Srewart/Cole Stewart 21.84
5. Jason Clements/Seth Clements 20.92
BIG FISH
1. Roger Rabbit/Pat Jeffcoats 2.41
EASTERN MISSOURI CRAPPIE CLUB
AUGUST 24th BARNETT LAKE
1. Ken Wilkenson/Mark Drazba Jr 3.64
2. John Luetkenhaus/Brian Sanders 3.59
3. Darrell Johnson/Jake Besselman/Bruce Brown 3.53
BIG FISH
1. Ken Wilkenson/Mark Drazba Jr 1.28
INDIANA SLAB MASTERS
AUGUST 24th RACCOON LAKE
1. Jim Raymer/Rob Raymer 5.39
2. Charlie Hildreth/Will Newlan 5.32
3. Matt Mappes/John Mappes 5.14
4. Doug Allen/Larry Yates 5.12
5. Joe Rosonski/Luther McDonald 5
BIG FISH
1. Charlie Hildreth/Will Newlan 1.18
TRUMAN LAKE TOURNAMENT SERIES
AUGUST 24th TRUMAN LAKE
1, Wareham/Shanks 9.09
2. Thomas/Thomas 8.08
3. Vallentine/Rogers 8.05
4. Baker/Bunting 6.87
5. Dant/Zufall 6.73
BIG FISH
1. Beckman/Lewis 4.53
HOI CRAPPIE CLUB
SEPTEMBER 7th
1. Dan/Brent 3.86
2. Tim/Steve 3.76
3. Matt/Mike 3.75
BIG FISH
1. Dan/Brent 0.96
WAPPAPELLO CRAPPIE CLUB
SEPTEMBER 7th WAPPAPELLO LAKE
1. Daniel Porter/Damon Thompson 7.92
2. Brad Botsch/Danny Walker 7.79
3. Melvin Staggs/Carol Staggs 6.73
4. Robert Sanders/David McMullin 6.64
5. Kenny Wilkinson/David Ladyman 6.62
INDIANA SLAB MASTERS
SEPTEMBER 7th – 8th MISSISSNE/SALAMONE
1. Joe Rosinski/Luther McDonald 12.59
2. Patrick Stone/Tony Knoblock 12.32
3. Ty Smith/Chuck Richart 11.87
4. Eric Milsaps/Rick Hancock 11.46
5. Jason Shingles/Mike Arnold 11.41
BIG FISH
1. Dave Bowser/Mike Morrison 1.54
CHATTANOOGA CRAPPIE CLUB
SEPTEMBER 8th CHESTER FROST PARK
1. David Elliott/David Stephens 7.6
2. Mike Johnston/Ricky Watts 7.06
BIG FISH
1. David Elliott/David Stephens 1.33
AMERICAN CRAPPIE TRAIL
SEPTEMBER 13th – 14th OUACHITA RIVER
1. Thatcher Wehmeyer/Buster Braun 25.08
2. Tim Blackley/Phillip Haynes 24.3
3. Kent Driscoll/John Harrison 22.94
4. Dustin Taylor/Josh Colvin 22.17
5. Kent Watson/Drew Morgan 22.03
BIG FISH
1. Thatcher Wehmeyer/Buster Braun 2.31
BEAVER LAKE CRAPPIE ASSOC.
SEPTEMBER 14th BEAVER LAKE
1. Payton/Tiffany 7.75
2. Seth/Randy 6.92
3. Brian/John 6.7
4. Cody 6.59
5. Colten/Chris 6.42
BIG FISH
1. Payton/Tiffany 1.45
NORTHEAST OHIO CRAPPIE CLUB
SEPTEMBER 14th SHENANGO
1. Brad/Sean 7.86
2. Andy/John 6.68
3. Brandon/Tyler 6.2
4. Wes/Kolby 5.98
5. Tony/Robert 5.94
BIG FISH
1. Brad/Sean 1.36
TRUMAN LAKE TOURNAMENT SERIES
SEPTEMBER 14th TRUMAN LAKE
1. Vallentine/Stockins 10.07
2. Wareham/Shanks 9.77
3. Fernandez/Morgan 9.65
4. Altis/Filbeck 8.42
5. Lewis/Pipes 8.34
BIG FISH
1. Wareham/Shanks 1.77
GRANDLAKES CRAPPIE SERIES
SEPTEMBER 15th GRAND LAKES
1. Mark Tilton/Kyle Tilton 6.9
2. Dustin Christman/Austin Christman 6.67
3. Jeff Toben/Mike Bell 6.21
4. Phil Stone/Dustin Fast 6.07
5. Jason Koesters/Zach Fishbaugh 5.75

Print Friendly, PDF & Email

You may also like